20 hazai alkotó rövidfilmjét vetítik Szatmárnémetiben
A G.M Zamfirescu Kulturális Központ és a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal által szervezett filmes esemény célja, hogy a romániai fiatal alkotók és filmművészetis diákok munkái mellett a rövidfilm műfaját is népszerűsítse. A szabadtéri vetítés kiváló alkalom, hogy a résztvevők lelassuljanak a mindennapi rohanásból, hogy jobban odafigyeljenek egymásra és fesztelenül élvezzék a képernyőre vetített művészi alkotásokat.

A ShortCut Films: rövidfilmek éjszakája elsősorban filmrajongóknak szóló különleges esemény, amelyen romániai filmművészetis hallgatók és fiatal rendezők alkotásai mutatkoznak be.

A ShortCut Films a Tűzoltótorony körüli dr. Fátyol Rudolf parkba várja az érdeklődőket június 11-én, szombaton 19.00 órai kezdéssel.

A rendezvény során fiatal romániai rendezők és filmművészetis hallgatók alkotásai mutatkoznak be. A rendezvényen két 2 órás tömbben, összesen 20 rövidfilmet tekinthet meg a szatmári közönség. Ezek közül néhányat a szakma különböző fesztiválokon díjban is részesített.

A rövidfilmeken keresztül az alkotók összetett üzenetet adnak át a közönségnek, hiszen ezek képi világa, cselekménye és mondanivalója többnyire az aktuális társadalmi problémákra összpontosít. Legyen az drámai vagy humoros, abszurd vagy groteszk hangvételű, a mindennapi élethelyzetek bonyodalma és megoldásai társadalmi tükörként köszönnek vissza.

Az esemény megtalálható linkre kattintva: https://fb.me/e/1Yg6AiDnJ

Kedvezőtlen időjárás esetén az Short Cut Films az Iparosotthonba költözik. Az izgalmas filmes rendezvényre a belépés díjtalan. A szervezők mindenkit nagy szeretettel várnak!