44 arany- és gyémántlakodalmat ünneplő párt köszöntött a városháza vezetése
Az Iparosotthon adott otthont ma, május 31-én a Szatmárnémetiben élő, leghűségesebb párok díjazásának.

Ünnepség keretében köszöntött az önkormányzat vezetése 41 házaspárt, akik most ünneplik házasságkötésük 50. évfordulóját, és három párt, akik 60 éve fogadtak egymásnak örök hűséget.

Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere, valamint az alpolgármesterek, Cristina Tămăşan–Ilieș és Adelin Ghiarfaș gratuláltak minden házaspárnak és megköszönték az ünnepelteknek, hogy bebizonyították, a család a társadalom fundamentuma, és egyetértéssel, kölcsönös támogatással a házasság lehet éltre szóló döntés.

„Házasságkötésük 60., illetve az 50. évfordulója értékes pillanat nem csak Önök és családjaik, de a nagyobb közösségünk, Szatmárnémeti életében is. Az évtizedek alatt Önök egymás iránti tiszteletről, hűségről, bizalomról tettek tanúbizonyságot, bebizonyították, hogy egy család összefogással képes átvészelni a jó és rossz időket egyaránt. Önök a mi példaképeink, főleg olyan körülmények között, hogy a házasság intézményét folyamatos támadások érik. Számomra és alpolgármester kollégáim számára is ez a számvetés időszaka. Most összegezzük a megvalósításokat és tervezzük a jövőt. A város fejlesztéséhez időre és folytonosságra van szükség. Most ismét alapvető, a jövőnket hosszú távon meghatározó döntések előtt állunk: el kell döntenünk, hogy haladunk tovább azon az úton, amelyen 8 éve elindulunk, erőfeszítéseket és sokszor áldozatokat hozva komoly fejlődést értünk el, vagy mindezt kockáztatjuk, és visszatérünk a sötét múltba. Vannak politikusok, akik személyes érdekekből a múlt fogságában akarják tartani Szatmárnémetit, és minden kompromisszumra hajlandóak céljaik elérése érdekében. Mi tudjuk mi az, ami Önöknek most a legjobban fáj: a szatmárnémeti városi strand helyzete. Azt tudom ígérni az alpolgármester kollégáimmal együtt, hogy ahogyan visszaadtuk az új és a régi központot a szatmáriaknak, ugyanúgy a strandot is visszavesszük a komolytalan magánbefektetőtől, és visszaadjuk a szatmáriaknak. Köszönöm, hogy elfogadták a meghívásunkat, és ma együtt ünnepelhettünk, hiszen Önök követendő példa a ma nemzedéke számára! Kívánok Önöknek még sok, örömökben, egészségben eltöltött évet!” – fogalmazott köszöntőjében Kereskényi Gábor polgármester.

Az életüket házasságban leélő párok élete példa lehet az ifjabbak számára, és bizonyítéka annak, hogy a család érték, amit minden körülmények között védelmezni kell.

A párok a házasságban eltöltött hosszú évek elismeréseként a hűségoklevél mellett 1000 lejes jutalmat is átvehettek. Az ünnepséget a Codrișorul néptánccsoport és a szatmárnémeti Röpike néptánccsoport műsora színesítette.

A díjazás a köszönet szimbolikus gesztusa, egy olyan hagyomány, amit a szatmárnémeti önkormányzat és a helyi tanács a jövőben is folytatni kíván.