50 millió eurós beruházás Szatmárnémetiben
85 hektárnyi területen Románia legnagyobb kapacitású napelem parkját építik meg Szatmárnémetiben nemzetközi energiaszolgáltatást is biztosító vállalatok.

A Shikun& Binui Energynek az SPV Camre Energy általi 50 millió eurós beruházása nemrég kapta meg a szükséges engedélyeket, amelynek értelmében a 2022-es év végéig kell átadniuk a parkot.

A Shikun & Binui Group egy vezető nemzetközi cégcsoport, amely ingatlanfejlesztéssel, infrastrukturális- és környezetvédelmi beruházásokkal foglalkozik. Kiemelt figyelmet fordítanak a megújuló energiaforrások használatára, ezenkívül fenntartható kivitelezési standardokat vezettek be annak érdekében, hogy részt vehessenek egy hosszú távon is élhető és zöld környezet kialakításában. Négy kontinensen (Amerika, Európa, Ázsia és Afrika) fejtik ki a tevékenységüket.

A Manson Grup és az SPV Camre Energy eddig elsősorban a szélenergia termelésben jeleskedtek Romániában. Ezek jelentős része korábban elsősorban Dobrudzsában összpontosult, a 67,5 megawatt összkapacitású szatmárnémeti beruházásuk azonban a zöld energia új vonalát nyitja meg a régiónkban.

A Shikun & Binui Energy ügyvezető alelnöke, Isaac Isman a mai, Kereskényi Gábor polgármesterrel történt találkozója során kijelentette, ez a beruházás csak az első lépése egy sikeres együttműködésnek.

„A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a szatmárnémeti polgármester egyaránt olyan partner, amely az első lépésektől kezdve megbízható és hatékony társnak bizonyult” – mondta a találkozót követően.

„Az utóbbi öt évben egyszerű és átlátható üzleti ajánlatokat tettünk a szatmárnémeti iránt érdeklődő befektetők elé, amelynek egyre inkább meglátszanak az eredményei is. Annak pedig külön örülök, hogy egy rendkívüli horderejű, zöld beruházás valósulhat meg Szatmárnémetiben, ezért a lehetőségeinkhez képest minden segítséget megadunk nekik” – nyilatkozta a találkozót követően Kereskényi Gábor.