A német egység napját ünnepelték ma Szatmárnémetiben
A német újraegyesítés emlékére szervezett ünnepségen a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal képviseletében Masculic Csaba városmenedzser gratulált a német közösségnek az eddigi eredményekhez, hozzátéve, hogy az önkormányzat a kölcsönös tisztelet és együttműködés jegyében továbbra is támogatja a közösségek közötti párbeszédet és együttműködést.

„Szatmárnémeti büszke arra, hogy a városban a német közösség ilyen aktív szerepet játszik. Köszönöm a közösségnek, hogy hozzájárul a város életének fejlesztéséhez, valamint a Románia és Németország közötti kapcsolat erősítéséhez. A német közösség évszázadok óta szerves része a város életének, és kulcsszerepet játszik abban, hogy Szatmárnémeti multikulturális, nyitott és virágzó várossá vált. A német közösség jelenléte Szatmárnémetiben ma is számos területen érezteti hatását, a kulturális és történelmi örökség megőrzése mellett a város gazdasági növekedéséhez, társadalmi és oktatási fejlesztéséhez egyaránt hozzájárulnak” – fogalmazott Masculic Csaba városmenedzser a német egység napja alkalmából tartott ünnepségen mondott beszédében.