A Polgármesteri Hivatal támogatja a helyi textilipari vállalkozásokat!
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a „G.M Zamfirescu" Kulturális Központ közös célja a helyi vállalkozások és vállalkozói kultúra népszerűsítése.

Ezért egy olyan rendezvény megszervezését vállalták fel, amely felhívja a szakma romániai képviselőinek figyelmét a helyi textiliparra, amelyet súlyosan érintett a világjárvány által okozott gazdasági visszaesés.

A „business to business” rendezvény július 8-án, csütörtökön 17.00 órától a Károlyi-kastélyban kerül megrendezésre, a Női Vállalkozók Országos Szövetsége és a Német-Román Gazdasági Szövetség (DRW) közös szervezésében.

„A textilipart súlyosan érintette a világjárvány okozta válság. Szatmárnémetiben jelenleg minden márka nehéz helyzetben van, és kötelességünknek érezzük támogatni őket. A textilipar egy olyan ágazat, amely Románia exportjának 10%-át teszi ki, és úgy vélem, nem hagyhatjuk, hogy csődbe menjen. Ezért minden olyan esemény vagy kezdeményezés dicséretes, amely támogatja a vállalkozókat ezen a területen, és mi pedig támogatni akarjuk ezeket a lépéseket. Helyi szinten csak az olyan lehetőségeket tudjuk biztosítani, amelyeket az adótörvény megenged, de országos szinten stratégiára van szükség" – jelentette ki Kereskényi Gábor polgármester.

A Fabricat în Satu Mare Expo 2021 eseményre az országos textilipar szakemberei, véleményformálói kaptak meghívást, akik a rendezvény által megismerik a szatmárnémeti ruházati és divatmárkákat. Így a helyi vállalkozások versenyelőnyhöz jutnak más márkákkal szemben, ezzel erősítve a helyi gazdaságot.