A vörös forgatókönyv előírásai érvényesek Szatmárnémetiben
Miután Szatmárnémeti fertőzöttségi szintje átlépte a vízválasztó 3 ezreléket, március 9-től a vörös forgatókönyv előírásai vannak érvényben a városban. Ugyanakkor nincs nappali kijárási tilalom, és az oktatás menete sem változik ezen a héten.

Altfatter Tamás prefektus vezetésével a Megyei Vészhelyzeti Bizottság március 8. ülésén elemezték az elmúlt napok fertőzöttségi szintjét, és sajnos ez a mutató Szatmárnémetiben jelenleg 3,15. Ennek következtében március 9–22. között a városban a vörös forgatókönyv és annak előírásai lépnek életbe.

Bezárnak a vendéglátóipari egységek belső termei, csak a teraszokon lehet ételt, italt fogyasztani, míg a a szállodák/panziók vendéglői csak a szállóvendégeket fogadhatják. Felfüggesztik tevékenységüket a kulturális intézmények, és szabadtéren sem lehet kulturális rendezvényeket, előadásokat, koncerteket, megmozdulásokat tartani.

Ugyanakkor a miséket, istentiszteleteket, vallásos családi eseményeket továbbra is meg lehet tartani a templom falain belül, természetesen a megelőzési szabályok betartásával, és az edzőtermek sem zárnak be. Az eddigiekhez képest nem korlátozzák a piacok, üzletek, bevásárlóközpontok működését, és nem vezetnek be nappali kijárási tilalmat.

Fontos tudni, hogy az oktatás menete nem változik ezen a héten Szatmárnémetiben.