A Young City Weekend igazi fesztiválhangulatot hoz a város fiataljainak!
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, a “G.M. Zamfirescu” Kulturális Központ és az Aushopping bevásárlóközpont közös célja, hogy a lehető legtöbb minőségi rendezvényt kínálják a fiataloknak, és hogy ez a fiatal közönség itthon, Szatmárnémetiben is megtapasztalhassa az electro & dance fesztiválok élményét. Így született meg a Young City Weekend ötlete.

Így július 23-25-e között az Aushopping bevásárlóközpont parkolójában (a rendezvény fő helyszínén) egy olyan teret alakítunk ki, amelynek dekorációja az ország más fesztiváljainak hangulatát idézi.

A hétvége első napján, pénteken, július 23-án az UFO Parkban veszi kezdetét a rendezvény, a Music for Skaters programmal, ahol két tehetséges DJ, Shorty és Luke fogja a ritmust szolgáltatni gördeszkások számára. Mivel ezen a napon csupán aláfestő zeneként szolgál a fiatal DJ-k műsora, csak a távolságtartási szabályozások vonatkoznak az eseményre.

Szombaton és vasárnap, július 24-25-e között a rendezvény az Aushopping (Károlyi Út, 77-79 szám) parkolójába költözik.

Július 24-én, szombaton 19:00 órától Pumi és Dodo indítja az estét, utána pedig Argatu` & Moș Martin veszi át a főszerepet. Éjjel 02:00 óráig, a hip-hop és electro stílus ritmusát DJ Sauce szolgáltatja majd.

Július 25-én, vasárnap ismert és a fiatalok körében igen közkedvelt lemezlovasok lépnek színpadra: 19:00 órától Pumi kezd, majd őt követi Shtoots, aztán a közkedvelt DJ Shiver készül egy látványos effektekkel kiegészített show-val, az estét pedig Yoshuu zárja.

A rendezvényre való belépés a jelenleg hatályban lévő szabályozásoknak megfelelően történik: mivel ez lesz az idei év első olyan rendezvénye, amelyen táncolni is lehet, így csak azok a személyek vehetnek majd részt, akik rendelkeznek oltási igazolással vagy PCR teszttel vagy pedig gyorsteszttel, amely nem régebbi, mint 24 óra. Azoknak, akik online vagy a helyszínen vásárolnak jegyet, a szervezők ingyenesen biztosítanak gyorstesztet.

A fesztiválra jegyek megvásárolhatók a www.bilete.ro oldalon: a szombati, illetve a vasárnapi jegyár 25 lej, míg a kétnapos bérlet összesen 40 lejbe kerül majd. A jegyek július 15-én, csütörtökön 10:00 órától a bilete.ro honlapon kerülnek értékesítésre.

A szatmári fiatalokat arra szeretnénk ösztönözni, hogy fedezzék fel legkülönbözőbb zenei stílusokat, kultúrától és életkortól függetlenül. A szervezők, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, a G.M Zamfirescu Kulturális Központ és az Aushopping Szatmárnémeti célja az, hogy a szatmári fiatalok az elmúlt két év legfelvillanyozóbb hétvégéjét éljék át július 23-25-e között.

Facebook event: https://fb.me/e/2pzhhlPEj
Bilete.ro: https://www.bilete.ro/young-city-weekend/