Átadták a felújított Dinamo sportbázist
Október 21-én került átadásra a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a Román Labdarúgó Szövetség által közösen felújított, XXI. századi körülményeknek és sportszakmai előírásoknak is megfelelő Dinamo sportbázis..

Az eseményen Kereskényi Gábor polgármesteren kívül jelen voltak a társfinanszírozó szövetség legmagasabb szintű képviselői, Răzvan Burleanu elnök, Gabriel Bodescu főtitkár, valamint Felix Grigore, a bajnokságok lebonyolításért felelős menedzser. A korszerűsített létesítménynek része egy 100 x 60 méter méretű műfüves labdarúgó pálya, amely a labdarúgó szövetség által szervezett B és C kategóriás mérkőzések lebonyolítására is alkalmas, az ezt körülvevő, műanyag borítású atlétikai futópálya, a távolugráshoz szükséges homokpálya, egy kosárlabda pálya, valamint a 2016-ban készült kisméretű, Romász János nevét viselő szintetikus labdarúgó pálya. Ugyanakkor a 4 darab húsz méteres oszlopról van biztosítva a villanyfényes esti világítás, az új lelátó 200 néző elhelyezésére alkalmas, megújult az öltöző és modern eredményjelző is kihelyezésre került. „Nemcsak a Szatmár megyei, hanem az egész környék focicsapatainak több száz kilométert kell utazniuk a téli hónapok folyamán, hogy megfelelő körülmények között edzhessenek a felkészülési időszakban, a legtöbb esetben magyarországi helyszíneket igénybe véve. Ezzel a beruházással a profi csapataink, a sportiskola különböző korosztályai, és az erre igényt tartó amatőr egyesületek is egy olyan központhoz jutnak, ahol minden adott a megfelelő felkészüléshez. Remélem, hogy a Dinamo sportbázis a sportszeretők otthonává válik majd, amelynek kapui nyitva lesznek mind a verseny, mind pedig az amatőr sportolók számára.” – nyilatkozta a beruházásról Kereskényi Gábor polgármester. A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal 3 millió lejt fordított a felújításra, a Román Labdarúgó Szövetség pedig a műfüves borítást biztosította.