Betartotta a szavát a sportminiszter: megkapta a Sport Hotelt a szatmárnémeti önkormányzat
Június 16-án jóváhagyta a kormány azt a határozatot, amelynek köszönhetően az Ifjúsági és Sportminisztériumtól a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal kötelékébe kerül a Sport Hotel.

Az önkormányzat öt éve indította el ezt a folyamatot, remélve, hogy az akkori szatmárnémeti tárcavezető mandátuma alatt megkaphatja a Megyei Ifjúsági és Sport Igazgatóság által „adminisztrált” épületet, erre azonban csak jelenleg került sor, miután Novák Károly Eduárd sportminiszter többször is ígéretet tett arra, hogy az utóbbi évek során rendkívüli módon elhanyagolt és kihasználatlan épület sorsát rendezni fogja.

„Rendkívül hálásak vagyunk Novák miniszter úrnak, hiszen az ő támogatása nélkül ez nem valósulhatott meg, akárcsak a megyei, RMDSZ-s parlamentereknek, akik szintén sokat lobbiztak azért, hogy megszülessen a kormányhatározat. Kiemelt figyelmet fordítunk a sportra, és ebben nagy segítségünkre lesz ez a létesítmény” – nyilatkozta Kereskényi Gábor polgármester.

A polgármesteri hivatal garanciát vállalt arra, hogy megtartja az épület eredeti rendeltetési célját, öt éven belül korszerűsíti azt, és a sportolók elsőbbséget élveznek majd a bérlésekor.

„Az épület bosszantóan leromlott állapotban van, ezért jelentős beruházásokat igényel. Azonban ha ezek megvalósulnak, akkor a korszerűsítés után  a szálloda rendkívül  hasznos lesz a szatmári sportolók számára. Örülök annak, hogy Novák miniszter ismét bebizonyította, számunkra továbbra is a konkrét tettek a fontosak, nem pedig a hangzatos szólamok” – fejtette ki az átadásban komoly szerepet vállaló Magyar Lóránd parlamenti képviselő.