Ismertette a 2021-es költségvetést Kereskényi Gábor polgármester
Gheorghe Stan és Adelin Ghiarfaş alpolgármesterek, Maskulik Csaba városmenedzser és Lucia Ursu gazdasági igazgató jelenlétében ismertette a sajtóval április 15-én Szatmárnémeti 2021-es költségvetését Kereskényi Gábor polgármester.

A városvezető által prezentált adatok szerint Szatmárnémeti idei összköltségvetése 430 millió lej, ami 120 millió lejjel több, mint az előző évben. Bizakodásra ad okot az is, hogy nagyon jól oszlanak meg arányaiban a fejlesztésre és működésre szánt összegek, így bátran kijelenthető, hogy a 2021-es egy kiegyensúlyozott és fejlesztésorientált büdzsé, amelyből nem kevesebb, mint 210 millió lejnyi rekordösszeg jut majd a fejlesztésekre.

„A költségvetés-tervezetünk szerint 2021-ben 210 millió lejt fordítunk konkrét fejlesztésekre, elsősorban annak köszönhetően, hogy 164 millió lejnyi európai uniós finanszírozást sikerült lehívnunk a nyertes pályázatainkkal. Megígértük, és tartjuk magunkat ahhoz, hogy minden, a szatmárnémetiek által befizetett 1 lejhez 4 lej uniós támogatást szerzünk. Kiemelt figyelmet fordítunk éppen ezért az uniós pályázatok megvalósítására, és az elkezdett beruházások befejezésére.” – nyilatkozta Kereskényi Gábor.

A 2021-es év legfontosabb szatmárnémeti beruházásai:
1. A Szamoson átívelő, Strand utcáról induló harmadik híd folytatása
2. A Szamoson átívelő gyalogos és kerékpáros híd megépítése
3. Az „újközpontbeli” gyalogos sétányok és kerékpárutak korszerűsítése és bővítése
4. A Kubik tó környékének szabadidőközponttá történő átalakítása
5. A közösségi közlekedés fejlesztése – Transzmegyei autóbuszpályaudvar, elektromos és hibrid autóbuszparkoló és elektromos töltőállomás kiépítése a Fabricii utcában
6. Kerékpárút kialakítása a Batizi út és a Golescu híd között
7. A 29-es Számú Óvoda és a Kiskakas Gyémánt Félkrajcárja Bölcsőde korszerűsítése
8. A tanügyi infrastruktúra korszerűsítése a 7-es Számú Óvodában
9. Az Ostrovului utca környékének a felújítása
10. A régi központbeli gyalogos sétányok és kerékpárutak korszerűsítése és bővítése
11. A digitalizáció fejlesztése a lakossággal történő kapcsolattartás hatékonyabbá tétele érdekében - DETC
12. A tanügyi infrastruktúra korszerűsítése a Constantin Brâncuşi Technológiai Líceumban
13. Az Északi Színház stúdiótermének a felújítása
14. Szatmárnémeti lakóépületek  helyreállítása
15. Töltőállomások kialakítása hibrid és elektromos járművek számára
16. 11 parkoló korszerűsítése
17. Az „Újközpontot” a Szamos jobb töltésével összekötő felüljárók felújítása
18. A Töltés (Diana) utca meghosszabbítása
19. A Wesselényi (Wolfenbüttel) utcai tanügyi intézmény épületének a helyreállítása
20. Új szárny építése a Rákóczi Ferenc Általános Iskolában

„Fontos, hogy továbbra is tartani tudjuk a fejlődés ütemét, és évről évre növeljük a beruházásokra szánt összegeket. Éppen ezért kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy ne csak a megkezdett beruházások folytatására tegyük félre a szükséges összegeket, hanem az új pályázatok elkészítéséhez szükséges alapok is szerepeljenek a költségvetésben. A 2021. és 2027. közötti időszak rendkívül fontos számunkra, és élnünk kell a pályázatok adta lehetőségekkel. Nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy úgy járjunk mint 2014. és 2016. között, amikor egyetlen egy lejnyi támogatást sem szerzett a város.” – fejtette ki a polgármester.