„Korlátok nélkül – A teljes igazság a drogokról” országos kampány
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a G. M. Zamfirescu Kulturális Központ az esemény partnerei.

A Családügyi, Ifjúsági és Esélyegyenlőségi Minisztérium folytatja a „Korlátok nélkül – A teljes igazság a drogokról” elnevezésű országos kampányt, hozzájárulva a kábítószer-fogyasztás veszélyeinek tudatosításához és megelőzéséhez a fiatalok körében. A szatmári fiataloknak október 24-én, csütörtökön 13.30 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában mutatják be a projektet.

A „Korlátok nélkül – A teljes igazság a drogokról” kampány célja, hogy világos határvonalat húzzunk fiataljaink és a drogfogyasztás veszélyei közé. Itt az ideje, hogy minden állami intézmény közösen lépjen fel a tragédiák megelőzése, a fiatalok felvilágosítása és a szükséges támogatás megadása érdekében, hogy egészséges és felelős döntéseket hozhassanak” – mondta Natalia-Elena Intotero családügyi-, ifjúsági- és esélyegyenlőségi miniszter.

Háttér

2024 áprilisában a „Korlátok nélkül – A teljes igazság a drogokról” karaván 20 városban, 20 rendezvényen több mint 20 000 részt vevő diák, egyetemista, szülő és tanár részvételével zajlott, a kábítószerek és más tiltott szerek egykori használóinak vallomásain alapult. A kampány a Családügyi-, Ifjúsági- és Esélyegyenlőségi Minisztérium által szervezett táborokban is zajlott.

A „Korlátok nélkül – A teljes igazság a drogokról” projekt egy olyan akciósorozat része, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a tiltott szerek használatával járó veszélyekre, foglalkozzon a serdülőkorúakat érintő kihívásokkal, tájékoztatást és támogatást nyújtson a családok számára, valamint népszerűsítse a megelőzés és a felvilágosítás fontosságát.