Elkezdték a Vasile Lucaciu parkban található Capitoliumi Anyafarkas szobor felújítását
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal megrendelésére elkezdték a Vasile Lucaciu parkban található Capitoliumi Anyafarkas szobor felújítását.

A helyreállítási munkálatokat a Szatmár Megyei Múzeum szakemberei ellenőrzik, szatmári cég kivitelezi, a költségeket pedig teljes egészében a polgármesteri hivatal fedezi.

A restaurálás során megújul a kő és márvány rész, valamint a bronzszobor is, eltávolítják a moha- és zuzmólerakodásokat, visszakerülnek a hiányzó feliratok, stb.

A szobor a híres római „Lupa Capitolina” másolata, és az örök város alapítóinak, Romulusnak és Remusnak a legendáját ábrázolja. Szatmárnémetiben először 1936-ban lett felállítva, majd 1940-ben eltűnt.

Az újraállítására 1992-ben került sor Radu Ciobanu szatmári szobrász közreműködésével.