Ferenczi Lajos és Bató Erzsébet idén ünnepelték a 100 éves születésnapjukat!
Szatmárnémeti büszke városunk idős közösségére, akik méltósággal, bátorsággal és bölcsességgel élték le életüket a legnehezebb pillanatokban is. Ennek a közösségnek tagjai Ferenczi Lajos és Bató Erzsébet is, akik az idei évben ünnepelték a 100 éves születésnapjukat, ez alkalomból köszöntötte őket Kereskényi Gábor polgármester.

Az idő vasfogának ugyan egyetlen ember fizikuma sem tud ellenállni, vannak köztünk azonban olyan emberek, aki lélekben mindig fiatalok maradnak.

,,Az idősek minden tiszteletet, megbecsülést és elismerést megérdemelnek. Ma különleges pillanatokat éltünk át, amely során az egész közösségünk nevében gratuláltam ennek a két gyönyörű kort megélt polgárunknak! Ferenczi Lajos és Bató Erzsébet két olyan személy, akik példaképek, hiszen életükkel, munkájukkal és példamutatásukkal hozzájárultak ahhoz ami ma a városunk. Jó egészséget és további szép éveket kívánok nekik és családjaiknak!” – nyilatkozta Kereskényi Gábor.

Ferenczi Lajosról lánya, Reizer Maria és a Saint Anton Residence Center csapata gondoskodik, Bató Erzsébetről pedig családtagjai. Mindketten állítják, hogy az "öregség nélküli fiatalság" titka az, hogy függetlenül a nehézségektől mindig legyen erő a vidámság megtartásához.