Hétvégén Utcazene Fesztivál, elhoztuk a legfrissebb infókat!
A COVID korlátozások tekintetében fontos kiemelni, hogy a nyitott,  utcai performanszokat a járókelők szabadon élvezhetik az ajánlott távolságtartás figyelembevételével, a Red Hat Yard és a Vécsey-ház udvarába viszont a hatályos rendelkezések alapján esténként 21 óra után csak oltási igazolvánnyal, vagy negatív teszttel lehet belépni.

Egy év kihagyás után ismét világhíres fellépők, előadók és művészek látogatnak el Szatmárnémetibe!  Az ősz első hétvégéjén, szeptember 3–5. között szervezzük meg az Utcazene Fesztivált. A rendezvény megvalósításában a Szatmári Fiatalokért Kulturális Egyesület mellett már nem csak támogatóként, hanem szervezőként is közreműködik a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a G.M. Zamfirescu Kulturális Központ.

A fesztivál helyszínei: a Coposu (Batthyány) sétány rendezvényterén fognak fellépni az artisták, a régi főtér közepén található Ecomatrix színpad és a Coposu sétány elején található TransPink színpad főként az utcazenészek törzshelye lesz, a Red Hat YARD és a Vécsey-ház belső udvarán is programokkal készülünk, de a régi főtér egyes pontjain is hallgathatunk utcazenészeket.

A világjárvány számunkra is megnehezítette a szervezést. Számos külföldi utcazenész és artista jelezte felénk részvételi szándékát, de a korlátozások miatt egy részük nem tud Szatmárra látogatni. Azonban a beutazási nehézségek ellenére is eljön hozzánk egyenesen Tokyóból Herosan, a legnagyobb európai utcazene fesztiválok rendszeres fellépője és akrobatája, Sara Twister, mágikus képességeivel kápráztat el minket The Charming JAY, de megtekinthető lesz a magyarországi Firebirds tűz- és led-showja is.

A Szatmári Utcazene Fesztivál a helyi rendezvények közül az első, amely 2018 óta tudatosan foglalkozik a turisztikai promócióval. „Ettől az évtől már fut a fesztivál reklámkampánya a WizzAir rendszerében, ahol city break desztinációként reklámozzuk a rendezvényt és ezáltal a várost. Az a célunk, hogy Szatmárnémeti vonzó legyen a hazai és külföldi látogatók számára is egyaránt: szórakozást nyújtunk a szatmáriaknak, hírnevet és látogatókat hozunk a városnak” - nyilatkozta Kereskényi Gábor polgármester.

A Kulturális Központ igazgatója, Butka Gergő hozzátette:  „Külön öröm, hogy idén a város határait is átlépi a rendezvényünk:  a szatmári esemény mintájára, a mi csapatunk tanácsai alapján és segítségünkkel szervezik meg az első Marosvásárhelyi Utcazene Fesztivált.”

A fesztivállal kapcsolatos további információk és tájékoztatások, valamint a részletes programkínálat szerdától elérhető honlapunkon, facebook oldalunkon és a FestivApp alkalmazásban, egyéb kiegészítő és szórakoztató tartalmakért kövessétek újonnan induló Instagram és TikTok oldalunkat!

Hamarosan új részletekkel jelentkezünk, az idei jelszavunk pedig a helyi lakosok és az ide látogató turisták számára: szeresd meg Szatmárt!