A kortárs drámairodalom kiemelkedő szerzője, az orosz származású és Lengyelországban élő Ivan Viripajev 2017-ben írta meg egyik legnagyobb hatású, kultikus darabját, az Iráni konferenciát. A sepsiszentgyörgyi előadás szerepelt a magyarországi Országos Színházi Találkozón, jelölték UNITER-díjra a legjobb előadás kategóriában, legutóbb pedig a Színházi Kritikusok Céhe jelölte díjra Bocsárdi Lászlót a legjobb rendezés kategóriában.
A színműnek már a címe és helyszíne is szimbolikus – Dánia fővárosában, a Koppenhágai Egyetemen összegyűlik néhány értelmiségi, egy keletkutató tudós és teológus, politológus és haditudósító, televíziós műsorvezető és író, lelkipásztor és karmester, valamint az irodalmi Nobel-díjas iráni költőnő, hogy az „iráni probléma” kapcsán kifejtsék a véleményüket az emberi jogokról és szólásszabadságról, a Közel-Keleten zajló geopolitikai konfliktusról. Ám a tudományosnak induló konferencia egy idő után váratlan fordulatot vesz, amikor a felszólalók eltérő világnézete és gondolkodásmódja, különböző élettapasztalata egymásnak feszül, és az izzó párbeszédek, a kitárulkozó, vallomásos monológok során felszínre kerülnek a szereplők személyes élettörténetei, belső vívódásai.
Az előadásra jegyek kaphatók az Északi Színház jegypénztárában, illetve a Biletmaster.ro online jegyértékesítő rendszerben.
Az előadás 16 éven felülieknek ajánlott.