Izgalmas és színes húsvéti vásárra hívják a szatmáriakat
A húsvéti ünnepek alkalmából, a Szatmárnémeti régi központjában található park ismét színekkel és élettel töltődik meg. Az idei Húsvéti Vásáron helyi termékek, az ünnepi asztal finomságai, kézzel készült dekorációk és színes gyerekprogramok várják a szatmáriakat. A szervezők idén is sok szeretettel várnak minden szatmári lakost április 8-tól április 26-ig naponta 10.00 és 18.00 óra között a Központi Parkban, ahol olyan nívós rendezvénnyel találkozhatnak, amely a helyi termékek felsorakoztatása mellett, a hagyományokat és kézművesség technikáit is hivatott népszerűsíteni.

Az eseményen hangsúlyosan jelen lesz Szatmári Termékek Vására, ahol a helyi termelők hagyományos termékei várják a szatmáriakat. Itt biztosan megtalálhatóak lesznek az ünnepi asztal elengedhetetlen termékei: bor, pálinka, húsból készült finomságok valamint ízletes sütemények. Ezek mellett pedig különféle ünnepi dekorációs tárgyakat is beszerezhetnek a kilátogatók, hogy otthonukba csempésszék a tavasz és a húsvét hangulatát.

Idén számos meglepetéssel és újdonsággal készülnek a szervezők. A húsvét hangulatával várják a lakosokat a központ mellett a város két lakónegyedében is: a 17-es mikróban az UFO Parkban illetve a 16-os mikróban a Csend Parkban.

A Központi Parkban a hagyományos kézműves vásár és a húsvéti hangulat mellett, a vásár teljes időtartama alatt - az időjárási viszonyokhoz igazodva-  számos színes programmal - többek között vetélkedők és kreatív műhelyek - várják a gyerekeket.
•    Április 8., 10:00 - 17:00 - Közös tojásfa díszítés
•    Április 9., 15:00 - 17:00 - Rajzolás, kézműves foglalkozás - virágkötés
•    Április 10., 15:00 - 17:00 - Óriás tojásfestés kézlenyomatokkal, zsákbanugró verseny, kézműves foglalkozás - fából készült tojás- és nyuszi festése
•    Április 11., 10:00 - 13:00 - Kézműves foglalkozás - bőrtárgyak készítése
•    Április 12., 10:00 - 13:00 - Kézműves foglalkozás - tojás dekorálás
•    Április 13., 10:00 - 13:00 - Kézműves foglalkozás - teakapszula készítése
•    Április 14., 10:00 - 13:00 - Tojáskeresés, akadálypálya, kézműves foglalkozás - tojásfestés
•    Április 15., 10:00 - 18:00 - Nyuszisimogató
•    Április 16., 10:00 - 18:00 - Nyuszisimogató, kézműves foglalkozás - virágkötés
•    Április 19., 15:00 - 17:00 - Kézműves foglalkozás - nyuszi jelmez készítése
•    Április 20., 15:00 - 17:00 - Kézműves foglalkozás - papírtojás készítése
•    Április 21., 15:00 - 17:00 - Kézműves foglalkozás - tojásfestés
•    Április 22., 10:00 - 18:00 - Nyuszisimogató
•    Április 23., 10:00 - 18:00 - Nyuszisimogató

További információkért kövessék a Húsvéti Vásár eseményét, illetve a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a „G.M. Zamfirescu” Kulturális Központ Facebook és Instagram oldalait!

A rendezvény szervezői: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, „G.M. Zamfirescu” Kulturális Központ, Szatmár Megye Tanácsa, Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megőrző és Támogató Központ valamint a Szatmár Vidékfejlesztésért Egyesület.