Kiemelt figyelem a gyalogosoknak, újabb intézkedés a biztonságuk érdekében!
Kiemelt figyelem a gyalogosoknak,  újabb  intézkedés a biztonságuk érdekében!
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal számos olyan intézkedést hajtott végre amelyek a gyalogosok kényelmét és biztonságát segítik, eközben pedig csökkentik a közúti balesetek kockázatát is a város legforgalmasabb részein.

Több mint 50 gyalogátkelő LED lámpákkal lett megvilágítva, többek között a Károlyi, a Hegyi és a Batizi utakon, a Cloşca sugárúton, a Magyar (Rodnei) és a Hunyadi (Corvinilor) utcákban. Ezen kívül az önkormányzat „Figyelem, gyerekek!" feliratú táblákat helyezett ki az iskolák környékén a Ion Vidu, a Gyár (Fabricii), a Hóstánc (Inăului), az Imre herceg (Micu Klein) utcákban, legutóbb pedig több mint 50 helyszínen a gyalogátkelők előtt a járdákra kerültek jelölések, amelyek arra hívják fel a figyelmet, hogy a gyalogosoknak tilos telefont és fülhallgatót használniuk az átkelés során. Természetesen ebben az esetben is elsőbbséget élveznek az iskolák körüli átkelők és a legforgalmasabb csomópontok.

„Kiemelt figyelmet fordítunk a gyalogosok és minden közlekedő biztonságára. Ezért igyekeztünk megfelelően megvilágítani az átkelőket, táblákat helyeztünk ki, most pedig figyelmeztető rajzokkal próbáljuk felhívni a figyelmet a veszélyekre. Az önkormányzat számára a közlekedők biztonsága az egyik legfontosabb szempont" – nyilatkozta Kereskényi Gábor polgármester.

A jelöléseket a Közlekedésügyi Bizottság és a Szatmárnémeti Közúti Rendőrség is jóváhagyta. A polgármesteri hivatal a jövőben is folytatja a gyalogosok biztonságával és a balesetek kockázatának csökkentésével kapcsolatos intézkedéseket.