MODERN AUTÓBUSZ PÁLYAUDVARA LESZ SZATMÁRNÉMETINEK
Szatmárnémetinek egy olyan modern buszpályaudvara lesz, amely kényelmes körülményekkel várja a helyi közszállítást igénybe vevőket, vagy azokat, akik átutazóban megállnak a városban.

Szerdán, július 21-én történt meg a munkálatok átvétele a Batizi úton épülő autóbusz-terminálnál. A következő lépésben a terminált egy közlekedés-menedzsment rendszerrel fogják felszerelni, amelynek a közbeszerzési eljárása jelenleg is zajlik.

,,Szatmárnémeti új autóbusz pályaudvara európai uniós támogatással készül, és minden szempontból megfelel majd napjaink elvárásainak. A projekt összértéke 33 millió lej, és ennek része azon 11 hibrid autóbusznak a megvásárlása is, amelyek már közlekednek Szatmárnémeti utcáin. A projekt része egy modern, digitális utastájékoztatási rendszer munkába állítása is. Az autóbusz-terminál építése 6 millió lejbe került, amelynek építésével elsősorban a Szatmárnémetibe ingázók helyzetén szeretnénk javítani” – mondta Kereskényi Gábor polgármester.

Az utasterminál megépítése, a közlekedés-menedzsment rendszer munkába állítása és a hibridhajtású autóbuszok megvásárlása a 2014-2020-as Regionális Operatív Program támogatásával valósul meg, a Városi környezet tartós fejlesztéséről szóló 4-es számú prioritási tengelyen.