Modernizáljuk, felszereljük Szatmárnémeti óvodáit és iskoláit!
Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala az idei évben is nagy összeget különített el a megyeszékhely óvodáinak és iskoláinak a felújítására, eszközökkel való felszerelésére.

A következő időszakban több oktatási intézményben is felújítási, modernizálási munkálatok kezdődnek, összesen 1,7 millió lej értékben – ezt az összeget a helyi költségvetésből biztosítják.

Ebből az összegből vesznek kiságyakat a Voinicelul Óvoda számára, javítják meg a tetőszerkezetet vagy végeznek belső felújítási munkálatokat a Draga Mea Óvodában, a Mircea Eliade Általános Iskolában, a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban, és cserélik ki az ablakokat a 33-as számú Óvodában.

A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal továbbá biztosítja az anyagi fedezetet ahhoz, hogy a város összes iskolájában elvégezzék az ilyenkor szükséges, a nyári vakáció idejére időzített fertőtlenítő festést.