EURÓPAI UNIÓS ALAPOK
Szatmárnémeti lakóépületek korszerűsítése 7
  • A projekt összértéke: 1 843 025,59 lej

Szatmárnémeti lakóépületek korszerűsítése 7

Unitatea Administrativ Teritorială Municipiul Satu Mare, în calitate de Beneficiar, implementează proiectul ”Reabilitare clădiri rezidențiale Satu Mare 7”, cod SMIS 121770, finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

PROJEKT LEÍRÁS

Antet proiecte POR

Obiectivul general vizat prin acest proiect este îmbunătățirea condițiilor de viață ale comunității locale prin creșterea eficienței energetice în clădirile rezidențiale.

Obiectivul specific al proiectului este reabilitarea și eficientizarea din punct de vedere energetic a clădirii prin îmbunătățirea izolației termice a anvelopei clădirii, termohidro izolația acoperișului tip terasă, înlocuirea tâmplăriei de lemn cu tâmplărie performantă energetic, înlocuirea corpurilor de iluminat, modernizare lift. Obiectivul specific al proiectului va fi realizat prin derularea și implementarea activităților prevăzute în cadrul proiectului, precum și a rezultatelor scontate, contribuind astfel la reducerea consumului de energie și, implicit, emisiile de CO2, scăderea cheltuielilor cu întreținerea locuințelor prin diminuarea facturilor pentru încălzire, susținerea operatorilor economici din domeniul construcțiilor, ameliorarea aspectul urbanistic al orașului și reducerea riscului de accidente determinate de desprinderea de tencuieli de pe blocurile aflate într-o stare avansată de degradare. Implementarea măsurilor de eficiență energetică la blocurile de locuințe va duce la îmbunătățirea condițiilor de viață ale populației prin: creșterea nivelului de confort interior, scăderea consumurilor și a costurilor pentru încălzire, diminuarea emisiilor poluante generate de producerea, transportul și consumul de energie.

Valoarea totală a proiectului: 1,843,025.59 lei

KÉPEK