Városi mobilitás
Szatmárnémeti Régi Központbeli gyalogos és kerékpár útvonal korszerűsítése és meghosszabbítása
  • A projekt összértéke: 19 045 446,63 lej

Szatmárnémeti önkormányzata megvalósítja a „A régi központ gyalogos és kerékpáros útvonalának korszerűsítése és kiterjesztése Szatmárnémeti központjában” projektet, amelyet a 2014–2020-as Regionális Operatív Program finanszíroz.

PROJEKT LEÍRÁS

A projekt általános célja: a szén-dioxid kibocsátás csökkentése a városi közlekedés javításával, a városi környezet fejlesztésével valamint az életminőség növelésével.

A projekt konkrét célkitűzései:

1. Szatmárnémeti régi központjának korszerűsítése a gyalogosok és kerékpárosok számára elérhető terület bővítésével, korszerűsített gyalogosövezetek kialakításával és kerékpárút létrehozásával.

2. A tömegközlekedés számára kijelölt sáv létrehozása, beleértve az utak infrastruktúrájának felújítását.

3. A Régi Központ területének korszerűsítése a meglévő gyalogosjárdák átalakításával, új gyalogosutak létrehozásával, megfelelő utcabútorok felszerelésével és zöld övezetek kialakításával.

Várható eredmények:

- A megépített/korszerűsített/bővített kerékpárutakat/útvonalakat használó személyek számának becsült növekedése -  évente 13 870 személy.

- Megépített kerékpárutak/útvonalak hossza: 0,799 km

- A megépített gyalogos/félgyalogos utak területe: 18,287 km².

- Ültetett fák és cserjék száma: 458 db.

- Becsült éves üvegházhatásúgáz-megtakarítás: 19,2 tonna CO2 ekvivalens/év

- A korszerűsített városi úthálózat területe, ahol elkülönített sávokkal rendelkező tömegközlekedési eszközök közlekednek: 4,353 km²

- A személygépkocsival megtett utak csökkenése a projekt területén: 655 905/év

- A helyi tömegközlekedéssel szállított utasok számának növekedése: 321 200 fő/év.

A projekt teljes értéke: 19 045 446,63 lej

KÉPEK