Szatmárnémeti vonzó a befektetők számára!
Megkezdődött a termelés a De’Longhi szatmárnémeti üzemében.

Ezzel az új, 40 millió eurós beruházással megvalósuló gyárral Románia a De'Longhi csoport legnagyobb kávéautomata-gyártó központjává válik.

A De'Longhi olasz háztartásigép-gyártó világelső az automata kávéfőzőgyártók piacán, 2024. augusztus 5-én, hétfőn Szatmárnémetiben avatta fel a harmadik romániai gyártóüzemét, amely beruházás a projekt végére eléri a 40 millió eurót.

Az új gyárban ez év végéig mintegy 300 embert foglalkoztatnak, akik csatlakoznak a De'Longhi közel 4000 romániai alkalmazottjához.

„Amit a De'Longhi ma Szatmárnémetiben tesz, az nagyon fontos, mert a beruházás erősíti városunk versenyképességét, új technológiákat, szakértelmet és igényességet hoz, mindezek pedig a  fejlődés tényezői. Ez az elmúlt évek legnagyobb beruházása Szatmárnémetiben. Mi, mint önkormányzat tiszteljük azokat, akik Szatmárnémetiben befektetnek, mert a beruházásuk és a munkájuk révén megélhetést biztosítanak a szatmáriaknak, és adófizetésükkel hozzájárulnak ahhoz, hogy minőségi közszolgáltatásokat nyújtsunk” – mondta Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere.

„Ezzel az új gyárral Románia a De'Longhi csoport legnagyobb kávéautomata-gyártó központjává válik. A romániai csapat versenyképességének folyamatos fejlesztése, a portfólió bővítése és a Romániában gyártott termékek minősége minden bizonnyal hozzájárul majd a De'Longhi vezető pozíciójának megszilárdításához a világ minden táján” – mondta Nicola Serafin, a De'Longhi csoport vezérigazgatója a hivatalos avatóünnepségen.

A szatmárnémeti gyár 52 000 négyzetméteren működik, a termelés teljes egészében kávéautomaták gyártására irányul.

Az avatóünnepségen részt vett Alfredo Maria Durante Mangoni, az Olasz Köztársaság romániai nagykövete, helyi tisztségviselők és üzleti élet képviselői.