Szatmárnémetiben folytatódik az Európai Kadet Körverseny romániai szakasza
Románia egyik legnívósabb tőrvívó versenyét szervezik a hétvégén – szombaton és vasárnap – Szatmárnémetiben. Február 12-én és 13-án 14 ország 102 sportolója lép pástra a Csipler Sándor Vívóteremben az Európai Kadet Körverseny romániai szakaszában.

A szombat reggel 9.00 órakor kezdődő esemény főszervezője a Román Vívószövetséggel, a Szatmárnémeti Városi Sportklubbal és a Szatmárnémeti Sportklubbal közösen a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal.

„A szatmárnémeti vívóiskola világszerte elismert, amelynek évtizedek óta komoly hagyományai vannak, és nagyszerű bajnokokat adott ennek a sportágnak. Ezzel a versennyel is támogatjuk a szatmári vívást, Szatmárnémeti pedig felkerül a rangos nemzetközi versenyek térképére. A szatmári vívásnak nem csak dicső múltja, hanem sikeres jelene és jövője is van. Biztosíthatom Önöket, hogy a következőkben is fejleszteni fogjuk ezt a sportágat, és újabb győzelmeket, valamint elismerést hozunk Szatmárnémetinek” – mondta az esemény kapcsán Kereskényi Gábor polgármester.

2015 óta a szervezők kezdeményezésére a szatmárnémeti női verseny Stahl Katalin Emléktornaként szerepel a versenynaptárban.