Megújította testvérvárosi együttműködését Szatmárnémeti és Wolfenbüttel
Idén ünnepeljük Szatmárnémeti és a németországi Wolfenbüttel közötti testvérvárosi kapcsolat 50 éves jubileumát.

Májusban, ünnepélyes keretek között Szatmárnémetiben újították meg az együttműködésüket a testvérvárosok vezetői, Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere és Thorsten Drahn, Wolfenbüttel első alpolgármestere, a testvérvárosi kapcsolat előmozdítóinak számító egykori előljárók, Axel Gummert volt polgármester és Manfred Ammon korábbi alpolgármester jelenlétében.

Ezekben a napokban az Adelin Ghiarfaș alpolgármester által vezetett küldöttség Wolfenbüttelben tartózkodik, hogy megújítsa a testvérvárosi együttműködést, amely öt évtizeden keresztül elősegítette a párbeszédet, a tapasztalatcserét, a szolidaritást és a kölcsönös támogatást.

További sikereket kívánunk a testvérvárosi együttműködéshez, amelynek alapjául ezentúl is a párbeszéd, a közös kezdeményezések és elkötelezettség szolgál.