21 Mai, Ziua Poliției Locale
La mulți ani, Poliția Locală!

De Ziua Poliției Locale, copiii de la Centrul Alter Ego au avut ocazia să petreacă câteva ore alături de polițiștii locali, care și-au deschis porțile pentru a le prezenta activitatea și tehnica de lucru. Aceștia le-au împărtășit celor mici informații ce țin de prevenirea faptelor antisociale și de responsabiliatea civică pe care fiecare dintre noi o avem pentru a avea un oraș frumos și curat. La mulți ani, Poliția Locală!

„O instituție responsabilă și de încredere se construiește prin seriozitate și profesionalism, iar polițiștii locali își câștigă respectul prin muncă și deschiderea de a veni în sprijinul cetățenilor. La mulți ani și multe realizări!”, a transmis primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor.