Aprinderea iluminatului festiv în Satu Mare!- FOTO, VIDEO

Aprinderea iluminatului festiv a avut loc ca în fiecare an de Sf. Andrei, de la ora 18.00. Primarul muncipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor și copiii prezenți au apăsat butonul pentru aprinderea iluminatului de sărbători. De asemenea, s-au deschis căsuțele producătorilor care au fost amplasate în parcul din Piața Libertății. Producătorii vor fi prezenți zilnic începând cu ora 14.00 și până la ora 20.00. Târgul de Crăciun se va închide pe 3 ianuarie 2022.

Organizatorii Târgului de Crăciun sunt: Primăria Municipiului Satu Mare, Consiliul Județean Satu Mare, Centrul Cultural G.M. Zamfirescu, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Satu Mare.