Caravana TIFF Unlimited revine în Pasajul Corneliu Coposu

În al doilea final de săptămână din luna august, sătmărenii sunt invitați în Pasajul Corneliu Coposu pentru trei seri de relaxare garantate de proiecțiile propuse în cadrul Caravanei TIFF Unlimited

Evenimentul găzduit de Caravana Filmelor TIFF și Centrul Cultural G.M. Zamfirescu, cu sprijinul Primăriei Municipiului Satu Mare, are loc în perioada 9-11 august 2024. Intrarea este liberă.

Se pregătesc proiecții de scurtmetraje și filme în aer liber, din selecția celui mai mare festival de film din România, și nu numai.

Programul Caravanei TIFF Unlimited 2024:

VINERI, 9 august

21:30 Mamaie Brândușa, r. Ada Dumitru, Ana Ineni | România, 25’
21:55 Nasty, r. Tudor Giurgiu, Cristian Pascariu, Tudor D. Popescu | România, 107'

SÂMBĂTĂ, 10 august

21:30 Cu gust de fum și amintirea verii, r. Farkas Ágnes Anna | România, 15’
21:45 Eu căpitan / Io Capitano, r. Matteo Garrone | Italia, Belgia, Franța 121’

DUMINICĂ, 11 august

21:30 Cearșaful doamnei Agnes, r. Képíró Dorottya | România, 16’
21:50 Fără aer / Elfogy a levegő, r. Moldovai Katalin | Ungaria, 105’

Caravana TIFF Unlimited este un proiect organizat de Asociaţia Film și Cultură Urbană cu sprijinul Europa Cinemas și al Centrului Național al Cinematografiei.