EURÓPAI UNIÓS ALAPOK
  • Valoarea totală a proiectului: 8,493,748.01 lei

A Szamos két hídja közötti elhanyagolt zöldövezet átalakítása szabadidő parkká

Ez az anyag csak román nyelven elérhető. Primăria Municipiului Satu Mare implementează proiectul cu titlul "Transformarea zonei degradate malurile Someşului între cele 2 poduri în zonă de petrecere a timpului liber pentru comunitate" finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

PROJEKT LEIRÁS

Antet proiecte POR

Obiectivul general al proiectului: Reconversia și refuncționalizarea terenului degradat și neutilizat din zona malurilor Someșului între cele 2 poduri rutiere din municipiul Satu Mare

Obiectivele specifice ale proiectului

1. Remodelarea terenului și transformarea acestuia într-un parc la dispoziția comunității sătmărene

2. Dotarea parcului cu facilități de recreere și petrecere a timpului liber

Valoarea totală a proiectului: 8,493,748.01 lei

Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro, site-ul web al Programului Operaţional Regional 2014-2020 www.inforegio.ro și pagina de Facebook a programului facebook.com/inforegio.ro.

KÉPEK

TOVÁBBI PROJEKTEK