A városvezetők 90 arany- és gyémántlakodalmat ünneplő házaspárt köszöntöttek
Az Iparosotthon volt a helyszíne a leghűségesebb párok díjazásának.

Összesen 90 házaspárt köszöntött a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal vezetése abból az alkalomból, hogy 60, illetve 50 éve fogadtak egymásnak örök hűséget.
A díjazott házaspárok mindegyike – 10 pár 6 évtizede tartó házasság, 80 pár 5 évtizedes házasság után – a kitartás és a szeretet példaképei.

Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere, valamint Cristina Tămășan-Ilieș és Adelin Ghiarfaș alpolgármesterek egyenként gratuláltak minden házaspárnak, elmondták, hogy az egész díjátadó ünnepség, amelynek középpontjában a hűségben eltöltött élet áll, nemcsak az évekről szól, hanem a szeretetről, a tiszteletről és az odaadásról is, azokról az összetevőkről, amelyek a boldog és tartós házasélet alapjai.

Egy életre szóló elköteleződésük révén Önök a hűség és a bölcsesség példaképei számunkra, és az anyakönyvvezető előtt kimondott boldogító igen óta eltelt évek a tisztelet, a kölcsönös támogatás, a szeretet és a bizalom bizonyítékai. Ma, amikor a házasságban eltöltött éveket értékeljük, egy olyan világban, ahol a dolgok rohamosan változnak körülöttünk, Önök megmutatják, hogy vannak értékek, amelyek változatlanok maradnak, hogy egy család nem csak a jót élheti meg együtt, de a rosszat is képes átvészelni.
A válságokkal terhelt világunkban ritkaságnak számítanak a példaképek, a házasság intézményét pedig egyre inkább fenyegeti korunk instabilitása. Mi viszont kötelességünknek tartjuk, hogy kiálljunk ezen értékek mellett, én pedig továbbra is teljes támogatásomról biztosítom Önöket!
Köszönöm, hogy elfogadták meghívásunkat és együtt ünnepelhettünk, gratulálok a hűségben leélt élethez, és hálásak vagyunk mindenért, amit megtanítottak nekünk. Jó egészséget, hosszú életet és sok örömet kívánok önöknek szerető családjuk körében!
” – fogalmazott Kereskényi Gábor polgármester.

Az arany- és gyémántlakodalmat ünneplő párok inspirációt jelentenek a fiatalok számára, élő példái annak, hogy a szeretet és a tisztelet egy életen át tarthat.

Az ünnepséget az MT Creative Art Studio tehetséges fiataljai – Morar Daria, Dobie Rebecca, Paziuc Sofia, Kallós Krisztina és Stuts Boglár – által előadott művészi pillanatok tarkították.

Minden pár egy-egy hűségoklevelet, valamint egy-egy 1000 lejes pénzjutalmat kapott. A díj a hála szimbolikus gesztusa, egy olyan hagyomány, amit a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a Helyi Tanács a jövőben is folytatni kíván.