Komoly következményekkel jár, ha az építkezési hulladéktól nem megfelelően szabadulunk meg!
Az utóbbi időben jelentősen megnőtt az építkezési hulladékok illegális elhelyezésével kapcsolatos esetek száma, ezért a polgármesteri hivatal arra kéri a szatmáriakat, hogy segítsenek a jelenség visszaszorításában, és ha ilyet tapasztalnak, jelezzék a 0361 919-es telefonszámon, illetve készítsenek fényképet vagy videofelvételt, így segítve az elkövetők azonosítását és büntetését.

Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala ezúton hívja fel a lakosság figyelmét arra, hogy az építkezési hulladéknak sem az illegális szemétlerakóhelyeken, sem pedig a háztartási hulladékok között nincs helye. Amellett, hogy nagy összegű pénzbüntetéssel jár az építkezési hulladék közterületen való illegális elhelyezése, a környezetvédelmi őrszolgálat szatmárnémeti munkatársainak jogában áll, hogy elkobozzák a járművet, amit a szemét nem megfelelő helyre való elszállításakor használt az elkövető. Erre a 2008. szeptemberében elfogadott 1061-es számú kormányhatározat szolgáltat törvényes alapot.

A szállítási eszköz lefoglalása mellett egyébként a környezetvédelmi őrszolgálat egy 15.000 és 30.000 lej közötti pénzbüntetést is kiszabhat.
Másrészt a Helyi Rendőrség is pénzbüntetést szabhat ki: az elkövető 1.500 és 2.500 lej közötti büntetést kaphat – magánszemély és jogi személy egyaránt – a helyi tanács 38/28.02.2019-es, illetve 11/31.01.2019 -es számú határozata alapján.

A polgármesteri hivatal kéri az építkezőket, lakásukat felújítókat, hogy a munkálatok során keletkezett hulladékot egy erre szakosodott vállalkozással szállíttassák el, és ne közterületen, illegális szemétlerakóhelyeken hagyják.