Szatmárnémeti szolidaritást vállal Beregszász és Ungvár lakosaival!
Kereskényi Gábor polgármester a hét folyamán telefonon egyeztetett Szatmárnémeti két ukrajnai testvérvárosának a polgármestereivel, és a támogatásáról biztosította őket.

„Az ukrajnai hírek minket is letaglóztak, hiszen a közvetlen szomszédságunkban háború zajlik. Egy szükségtelen konfliktus szemtanúi vagyunk, amelyben emberek milliói szenvednek, köztük barátaink, Ungvár és Beregszász polgárai. Testvérvárosok vagyunk, és most van a leginkább szükség a szolidaritásra. A beszélgetések mély nyomott hagytak bennem, érezhető volt, hogy két város lakóinak életéért való felelősség nyomja a polgármesterek vállát. 32 évvel a kommunizmus bukása után nem akarunk új vasfüggönyt. Némuljanak el a fegyverek, éljünk újra békében és biztonságban" – mondta Kereskényi Gábor.