Szatmárnémetiben járt Németország bukaresti nagykövete

Németország bukaresti képviselőjét, Cord Meier-Klodt nagykövetet fogadta ma Kereskényi Gábor polgármester. Mivel a németországi vállalkozások Szatmár megye legnagyobb külföldi befektetői, a megbeszélés legfontosabb témája a német cégek itteni szerepvállalásának a növelése volt, ami a következő években is rendkívül fontos a megyeközpont és Szatmár megye számára.

,,Éppen ezért a megbeszélés legfontosabb témája a német cégek itteni szerepvállalásának a növelése volt, ami a következő években is rendkívül fontos a megyeközpont és Szatmár megye számára, hiszen az ottani befektetők rendkívüli potenciállal rendelkeznek. Szakmai megbeszélést folytattunk egyebek mellett a város gazdasági fejlődéséről, az európai autópálya-hálózatra történő kapcsolódásunkról, valamint a szatmárnémeti repülőtérről Németországba induló járatok bővítéséről."- mondta Kereskényi Gábor polgármester.