TANÉVKEZDÉS A LEGJOBB KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT

A hamarosan kezdődő tanévre való felkészülés utolsó szakaszához érkeztünk. Minden intézményben azon dolgoznak, hogy szeptember 13-tól ideális és biztonságos körülmények között kezdődhessen az oktatás.

„Több iskolát és óvodát is meglátogattunk Szejke Ottilia főtanfelügyelő-helyettessel, valamint Ressler Stefan tanácsossal. Az intézmények vezetőinek mindent segítséget megadunk ahhoz, hogy a tanévnyitók után a lehető legjobb oktatási és egészségügyi körülmények tanulhassanak a diákjaink.” – fejtette ki Kereskényi Gábor polgármester.

Az utóbbi évben a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal 37.4 millió lejt különített el az oktatási intézmények működtetésére (működési költségek, beruházások, felújítások, tanulmányi és szociális ösztöndíjak, szociális jegyek, felszerelések). A Szatmárnémeti oktatási intézményekben összesen 21 ezer fiatal kezdi meg az új tanévet.