Locuri noi de parcare, amenajate în cartierele din municipiu!

Pentru a rezolva problema acută a parcărilor de domiciliu în municipiul Satu Mare, ne-am propus ca în fiecare an să amenajăm cât mai multe locuri de parcare în cartiere. Astfel, în ultimii patru ani în municipiul Satu Mare au fost realizate peste 4.000 de noi locuri de parcare.

În acest an au fost amenajate din bugetul local peste 400 de locuri de parcare, care vor fi  marcate, numerotate și semnalizate corespunzător, iar din 2022 vor putea fi activate pentru rezervare. Din cele 400 de locuri 122 au fost amenajate în Piața Soarelui și peste 270 de locuri de parcare în cartierul Carpați II. Continuăm!