FONDURI EUROPENE
Modernizare infrastructură educațională Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși"
  • Valoare totală proiect: 5,585,735.34 lei

Modernizare infrastructură educațională Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși"

Primăria Municipiului Satu Mare implementează proiectul cu titlul "Modernizare infrastructură educațională Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși" finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020.

DESCRIEREA PROIECTULUI

Antet proiecte POR

Obiectivul general al proiectului îl constituie dezvoltarea infructructurii de educație si formare Liceul Tehnologic "Constantin Brâncuși" în vederea asigurării unui proces educațional de nivel european, investițiile în educație și formare profesională, pentru dobândirea de competențe și învățare pe tot parcursul vieții, fiind factor-cheie al dezvoltării naționale. Proiectul urmărește creșterea calității infrastructurii sistemului educațional profesional și tehnologic și formarea tinerei generații.

Obiectivele specifice ale proiectului:

1. Reabilitarea corpului principal de clădire a Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

2. Dotarea corpului principal de clădire a Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

3. Reabilitarea corpului C2 reprezentând sala de sport și cantina Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

4. Dotarea corpului C2 reprezentând sala de sport și cantina Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

5. Reabilitarea corpului C5 reprezentând atelierele Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

6. Dotarea corpului C5 reprezentând atelierele Liceului Tehnologic "Constantin Brâncuși"

Valoarea totală a proiectului: 5,585,735.34 lei

IMAGINI