MODIFICĂRI DE TRASEE ȘI PROGRAMUL TRANSURBAN S.A

Modificări de trasee și programul Transurban S.A. în perioada 10.07.2020 ora 08.00 - 12.07.2020 ora 00.00

Liniile 1 și 15 vor circula dinspre Podul Golescu pe traseul Pod Golescu - Str. Iuliu Maniu - Str. Ștefan cel Mare -Cuza Vodă - Bld. V. Lucaciu - Gara la întoarcere pe B-dul Traian - Str. Vasile Lucaciu ( stație la Statistică și Piața Mică) - Str. Wolfenbüttel - Str. Ady Endre (stație la Spitalul Municipal) - Str. Stefan cel Mare - Str. Iuliu Maniu.

Liniile 13 şi 18 vor circula la întoarcere pe Str. Botizului - Str. Vasile Lucaciu ( stație la Statistică și Piața Mică ) - Str. Wolfenbüttel - Str. Ady Endre (stație la Spitalul Municipal) - Str. Stefan cel Mare - Str. Iuliu Maniu.

Linia 16 va circula dinspre podul Golescu pe traseul Pod Golescu - Str. Iuliu Maniu - Str. Ștefan cel Mare -Cuza Vodă - Bld. V. Lucaciu - 14 Mai, la întoarcere pe Str. Eroilor - Str. Wolfenbüttel - Str. Ady Endre - Str. Stefan cel Mare -Pod Golescu.

Liniile 2, 11, 12 şi 14 vor circula dinspre podul Decebal pe str V. Lucaciu, la întoarcere pe acelaşi traseu.
Liniile 6, 9 și 17 vor avea capăt de linie la Catedrala Ortodoxă.

ATENȚIE !!! Linia 9 la cursele de la orele 6.00 (sâmbăta și duminica) va circula astfel 06.10 Catedrala Ortodoxă - V.Lucaciu - Piața Mică - 14 Mai - Solidarității - Wolfenbuttel - Ady Endre - Iuliu Maniu - Piața Mare - Pod Golescu - Casco la întoarcere Pod Golescu - B-dul Transilvania - Catedrala Ortodoxă.

La orele 14.20 (sâmbăta și duminica) respectiv orele 22.10 (vineri) va circula - Catedrala Ortodoxă - B-dul V. Lucaciu - Piața Mică - Wolfenbuttel - Ady Endre - Iuliu Maniu - Piața Mare, la întoarcere Pod Golescu - B-dul Transilvania - Catedrala Ortodoxă.)

Linia 29 va avea capăt de linie la Piaţa nr 1.

Linia 3II va circula pe Bld. V. Lucaciu, str. Wolfenbuttel, atat la ducere cat si la intoarcere.