Recesământul Agricol 10 mai- 31 iulie 2021

Stimați sătmăreni, deținători de terenuri agricole/animale, vă aducem la cunoștință faptul că pe raza municipiului Satu Mare este în plină desfășurare Recensământul Agricol. Acesta are loc în perioda 10 mai-31 iulie. În această perioadă, fiecare deținător de terenuri agricole, respectiv de animale, va fi recenzat la gospodărie. Recenzorul se identifică cu o legitimație emisă de Direcția pentru Agricultură Județeană Satu Mare.

Datele colectate privind structura exploataţiilor agricole din România, utilizarea terenurilor şi deţinerea animalelor vor ajuta la elaborarea viitoarelor programe și politici agricole şi de dezvoltare rurală pentru țara noastră.