Vizită de lucru pe șantierul podului peste râul Someș!
Este cea mai importantă investiție publică realizată de Primăria Municipiului Satu Mare din ultimii 32 de ani.

Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, a făcut vineri, 13 mai o vizită de lucru pe șantierul podului peste râul Someș, un obiectiv de investiții foarte important pentru orașul nostru și o construcție unică în nord-vestul țării.

Construcția Podului peste râul Someș, zona Ștrandului, este un proiect în valoare de aproape 200 de milioane de lei. Este un pod hobanat, care va ajuta la descongestionarea traficului în municipiul Satu Mare, dar va fi și un obiectiv reprezentativ pentru orașul nostru din punct de vedere arhitectural. Podul este un proiect dorit de sătmăreni de aproape 30 de ani.