Tabără gratuită pentru copii, la Centrul Multifuncțional Alter Ego
Prima săptămână de tabără organizată de Primăria Municipiului Satu Mare prin Centrul Multifuncțional Alter Ego  s-a încheiat! A fost o săptămână frumoasă, cinci zile de veselie, de interacțiune, socializare și noi descoperiri.

Dedicată copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani, Tabăra gratuită intitulată ,,Vara Altfel” a reprezentat pentru copiii participanți o oază de relaxare din cotidian, un cadru perfect pentru înfiriparea de noi relații de prietenie, un loc în care au învățat o mulțime de lucruri noi. Copiii au fost antrenați în activități educative, practice, culinare, jocuri și ateliere de creație.

Tabăra ,,Vara altfel” se organizează în trei intervale de timp: prima perioadă a fost în săptămâna 20 – 24 iunie 2022, a doua urmează în săptămâna 18 iulie – 22 iulie 2022, iar a treia perioadă e programată pentru 1-5 august 2022.

Vestea bună este aceea că în continuare se fac înscrieri la Tabăra gratuită ,,Vara Altfel” organizată de Centrul Multifuncțional Alter Ego, pentru perioadele din iulie și august.

Părinții care au copii cu vârste cuprinse între 6 și 12 ani sunt așteptați la Centrul Multifuncțional Alter Ego pentru a-i înscrie pe copii!