Kulturális javak
Hírek és események

TÁJÉKOZTATÁS / HÍREK
Szatmárnémeti vezetése jelen volt a nyíregyházi Tirpák Fesztiválon, és gratulált az önkormányzat vezetésének és a helyi közösségnek.
Pénteken és szombaton a régi főtéren, míg vasárnap két új helyszínen, az új központi szökőkútnál és gyalogoshídon találkozunk.
A 15-ös lakónyegyedben épülő kórház lesz az ötödik ilyen intézmény az országban.
A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal a The Green Project üzemeltetővel közösen széles körű tájékoztatási kampány indít a régi és használaton kívüli elektromos és elektronikus hulladékok begyűjtésére.
Ma, a Szatmárnémetit 54 évvel sújtó tragédia, az 1970-es árvízkatasztrófa évfordulóján arra az 56 személyre emlékeztünk, akinek életét követelte a pusztító áradás.
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata május 8-án mutatta be a Ludas Matyi Szatmárban című produkciót Bessenyei Gedő István társulatigazgató rendezésében.