Primarul municipiului Satu Mare și președintele Consiliului Județean s-au întâlnit cu directorul general al AHK România
Atragerea de investitori în Satu Mare va rămâne o direcție importantă și în anii următori, iar companiile germane au un potențial mare de a genera astfel de investiții.

Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, și președintele Consiliului Județean, Pataki Csaba, s-au întâlnit cu directorul general al AHK România, Sebastian Metz.

În contextul în care Germania este cel mai important partener economic al nostru, iar companiile germane sunt cei mai mari investitori străini din județ, cea mai mare parte a discuției s-a axat pe probleme de creștere în continuare a dezvoltării economice.