Orașul nostru devine din ce în ce mai colorat: RestArt [urban paint] festival

Orașul nostru devine din ce în ce mai colorat! RestArt [urban paint] festival continuă în mai multe locații din municipiu. Copiii desenează și înfrumusețează skatepark-ul și ne ajută să dăm viață spațiilor urbane. Povestim despre arta stradală și le oferim ocazia să își exprime creativitatea. În această perioadă, în Satu Mare arta urbană unește generațiile. Împreună dăm culoare orașului!

Primăria Municipiului Satu Mare și Centrul Cultural G. M. Zamfirescu vă invită să descoperiți acest proiect inedit din orașul nostru, care se desfășoară grație partenerilor SISAF (Sibiu International Street Art Festival) și Asociației Art Factory Transilvania. Este primul proiect din categoria artei stradale din Satu Mare, fiind inspirat de succesul pe care l-a avut acest concept la Sibiu, unde anul acesta s-a desfășurat a șaptea ediție.