Precizări privind lucrările derulate în cadrul proiectului ”Transformarea zonei degradate Cubic în zonă de petrecere a timpului liber pentru comunitate”
Primăria Municipiului Satu Mare a semnalat constructorului si dirigintelui de șantier problemele legate de proiectul ”Transformarea zonei degradate Cubic în zonă de petrecere a timpului liber pentru comunitate” la mijlocul lunii decembrie.

În acest sens, dorim să facem următoarele precizări:

• Până în prezent, investiția este realizată în proporție de 60%, nefiind executate toate lucrările prevăzute.
  • Totodată, în urma sesizărilor făcute, executantul a promis că va veni cu soluții la problemele semnalate.
  • Investiția a fost licitată, proiectare cu execuție, astfel că nu există probleme între proiectant și executant. Executantul general este RO-VERDE LANDSCAPING S.R.L. București, una din cele mai mari firme de spații verzi din România. Un lucru îmbucurător, având în vedere că parcul este realizat pe locul unui fost lac, deci este vorba despre o lucrare complexă și dificilă.
  • Lucrările pentru care Primăria Municipiului Satu Mare și dirigintele de șantier au semnalat probleme, NU au fost recepționate și plătite.