Vești bune pentru elevi: Consiliul local a aprobat numărul de burse pentru primul semestru al acestui an școlar

3.493 de burse pentru elevii sătmăreni în semestrul I. Vești bune pentru elevi și pentru calitatea procesului educațional din municipiu. În ședința de joi,25 noiembrie, Consiliul local a aprobat numărul de burse pentru primul semestru al acestui an școlar.

• 7 burse de performanţă,
• 2.955 burse de merit,
• 15 burse de studiu
• 516 burse de ajutor social

Cuantumul burselor pentru semestrul I este de 1.266.379 lei. Investițiile în educație, în școli, sprijinul pentru elevi și părinți reprezintă o prioritate pentru municipalitate.