INVESTIȚII
  • E-mail: investitii@primariasm.ro
  • Tel: 0261.807.515

INFORMĂRI / ȘTIRI
Au început lucrările de amenajare a parcărilor din spatele blocurilor UU 1 UU 3 UU 5 UU 7 UU 9 UU 11 UU 13 de pe str Lucian Blaga.! În ultimii patru ani în municipiul Satu Mare au fost realizate peste 3.500 de noi locuri de parcare.
Școala Gimnazială ,,Constantin Brâncoveanu” îi va primi în septembrie pe elevi într-o clădire mai modernă.
Primarul Kereskényi Gábor a declarat că apreciază implicarea locuitorilor din Bercu Roșu, fiind un exemplu de spirit civic și un model de asociere între membrii unei comunități.
Primăria Municipiului Satu Mare va asigura toate resursele financiare necesare pentru ca școlile să poată desfășura pe parcursul verii și activități de igienizare a spațiilor.
SC Apaserv Satu Mare S.A a finalizat lucrările la sistemul de evacuare a apei menajere, iar începând cu data de 1 iulie va începe facturarea serviciilor!
Printr-un proiect derulat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei, Primăria va construi o nouă creșă în municipiul Satu Mare.