INVESTIȚII
  • E-mail: investitii@primariasm.ro
  • Tel: 0261.807.515

INFORMĂRI / ȘTIRI
Odată cu turnarea asfaltului, lucrările de modernizare au intrat în linie dreaptă.
Centura începe din nordul municipiului, de la intersecția cu DN19 dinspre Halmeu și Sighetu Marmației și continuă pe partea de vest a orașului, intersectează DN19A și DN19 spre Carei și se termină în partea de sud la intersecția cu E81/DN19A spre Zalău și Cluj Napoca.
Varianta ocolitoare a municipiului are o importantă deosebită cu precădere din perspectiva devierii traficului ce străbătea municipiul Satu Mare
Podul peste Someș, zona str. Ștrandului, este o investiție monitorizată la cel mai înalt nivel de conducerea concernului austriac Strabag.
Proiectele depuse de Primăria Municipiului Satu Mare la Administrația Fondului de Mediu au o valoare de 18,5 milioane de lei.
Primăria Municipiului Satu Mare și Consiliul Local continuă să sprijine sistemul sanitar sătmărean. După ce anii trecuți a fost achiziționată aparatură medicală performantă pentru secția Cardiologie și Urologie, de această dată a fost achiziționat un aparat de ultrasonografie pentru secția Obstetrică- Ginecologie.