VIZITA MINISTRULUI DEZVOLTĂRII, LUCRĂRILOR PUBLICE ȘI ADMINISTRAȚIEI PE ȘANTIERUL PODULUI PESTE SOMEȘ- ZONA STR. ȘTRANDULUI

Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila, a vizitat șantierul Podului peste Someș- zona str. Ștrandului, alături de primarul Kereskényi Gábor, viceprimarul Gheorghe Stan, administratorul public Csaba Maskulik, președintele Consiliului Județean, Csaba Pataki, și prefectul Altfatter Tamás. Podul peste Someș- amplasament zona str. Ștrandului, reprezintă o investiție de 169 milioane de lei, cea mai mare din ultimii 30 de ani derulată de Primăria municipiului Satu Mare, aproape jumătate din suma contractată este susținută de Ministerul Dezvoltării.